Co powinieneś wiedzieć o naprawie szyb samochodowych?

AutoMania - AUTO SZYBY BYDGOSZCZ zajmuje się profesjonalną naprawą szyb samochodowych metodą Glass Medic. Jeśli zauważysz na swojej szybie uszkodzenie, bezzwłocznie zgłoś się do naszego warsztatu. Czas reakcji jest tu bardzo istotny. Im szybciej, tym lepiej. Jeśli uszkodzenie jest niewielkie, łatwiej je naprawić, a uzyskany efekt przerośnie Twoje oczekiwania.

Naprawa szyb samochodowych niweluje takie uszkodzenia szyby jak:

  • rysy
  • pajączki
  • oczka

Zalety naprawy szyb:

  • przywrócenie pierwotnej wytrzymałości szyby w miejscu jej naprawy,
  • niski koszt naprawy w stosunku do jej wymiany,
  • lepszy efekt kosmetyczny naprawianego miejsca szyby.

Ponadto, jako regionalny przedstawiciel firmy PILKINGTON, niekwestionowanego lidera w produkcji markowych szyb samochodowych, prowadzimy sprzedaż szyb samochodowych praktycznie do każdej marki samochodu. Oprócz tego, oferujemy do sprzedaży szyby samochodowe innych, renomowanych producentów takich jak:  Saint-Gobain, Splintex, itp.

AutoMania Bydgoszcz ul. Fordońska 130 prowadzi:

  • detaliczna sprzedaż szyb samochodowych
  • hurtowa sprzedaż szyb samochodowych
  • sprzedaż i naprawa szyb autobusowych Nowość!

Wymiana szyby samochodowej w Auto Mania Serwis Bydgoszcz

Etapy akcji montażowej, czyli jak w uproszczeniu wygląda proces wymiany szyby samochodowej?

1. Przyjęcie auta do warsztatu

Na początku, pracownicy serwisu: Auto Mania Bydgoszcz - Auto Szyby przyjmują samochód do serwisu, wypełniając zlecenie naprawy lub wymiany szyby samochodowej. Na tym etapie następuje decyzja, czy szybę należy wymienić, czy może da się ją jeszcze naprawić, jeśli rodzaj uszkodzenia szyby na to pozwala. Wspólnie z klientem wypełniamy Kartę Pracy, czyli informacje o pojeździe, a także dodatkowe informacje o czynnościach związanych z serwisem auta. Chodzi na przykład o wymianę piór wycieraczek samochodowych lub naniesienie powłoki hydrofobowej. Po wypełnieniu zlecenia samochód wprowadzamy na warsztat.

2. Przygotowanie szyby samochodowej.

Jeśli ustalono z klientem wymianę uszkodzonej szyby, montażyści serwisu Auto Mania Bydgoszcz przynoszą z magazynu nową szybę samochodową, która ma zostać zamontowana zgodnie ze zleceniem. Na tym etapie przeprowadzany jest także proces kontroli jakości auto szyby, czy szyba samochodowa nie ma przypadkiem uszkodzeń. Nową szybę dokładnie myjemy oraz chemicznie przygotowujemy do nałożenia kleju.

3. Montaż właściwy auto szyby.

Montażysta po odpowiednim przygotowaniu szyby samochodowej zabezpiecza auto wewnątrz za pomocą specjalnych pokrowców na fotele, kierownicę oraz dźwignie zmiany biegów. Z karoserii auta usuwana jest uszkodzona szyba. W zależności od modelu samochodu wykorzystuje się do tego drut stalowy lub specjalistyczne noże. Po demontażu starej szyby samochodowej, montażysta oczyszcza tzw. podszybie, przycina i usuwa stary klej a także odkurza pojazd. Potem karoseria samochodu zostaje chemicznie przygotowana do przyłożenia nowej autoszyby. Ważne jest, żeby odczekać około 10 minut, zanim nałoży się klej na szybę auta. Potem szyba samochodowa zostaje zabezpieczona taśmą, części są składane i montowane a następnie przeprowadzamy weryfikację prawidłowego działania wycieraczek samochodowych i ewentualnych sensorów deszczu.

4. Wydanie auta klientowi po wymianie szyby samochodowej.

Po zakończeniu montażu następuje przekazanie samochodu wraz ze zleceniem do Biuro Obsługi Klienta. Przy odbiorze auta klient powinien obejrzeć zamontowaną szybę a my przy okazji chętnie odpowiemy na wszystkie pytania klienta. Klient rozlicza się za wykonaną usługę i na tym kończy się wymiana szyby samochodowej.

Kilka słów o środkach chemicznych stosowanych przez nasz serwis.

W firmie Auto Mania Serwis Bydgoszcz ul. Fordońska 130 do montażu szyb samochodowych używamy jedynie najwyższej jakości kleje oraz chemię montażową. Użycie tych środków pozwala zminimalizować czas potrzebny do wykonania montażu autoszyby i wydania samochodu klientowi a także co najważniejsze gwarantuje zarówno nam jak i klientowi, że usługa została wykonana rzetelnie i jest warta każdej złotówki na nią wydanej. Dla naszego serwisu najważniejsze jest bezpieczeństwo klienta, dlatego to montażysta korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia określa kiedy auto można normalnie użytkować i uprzedza o tym klienta. Zazwyczaj jest to 1 godzina od momentu położenia kleju jednak czas ten może się wahać najczęściej ze względu na warunki atmosferyczne i temperaturę powietrza.

Cena a jakość – czyli za co tak naprawdę płacę? 

Auto Mania Serwis Bydgoszcz – Szyby Samochodowe jest autoryzowanym partnerem firmy Pilkington dlatego nie możemy sobie pozwolić na kompromisy w kwestii fachowości wykonanej usługi i zapewnionego klientowi bezpieczeństwa. Używamy najwyższej jakości szyb samochodowych oraz tylko i wyłącznie specjalistyczną chemię montażową. Dlatego cena nie jest dla nas jedynym wyznacznikiem. Stosując najlepszej jakości produkty i tak oferujemy konkurencyjne ceny. O ile jesteśmy w stanie pójść na kompromis zgadzając się na montaż szyby samochodowej niższej jakości lub szyby używanej, którą dostarczy nam klient o tyle nigdy nie zgodzimy się na użycie taniej chemii montażowej często używanej przez firmy konkurencyjne. Tak jak fundamet utrzymuje stablilność domu, tak odpowiedni klej i odpowiednio przygotowane podłoże montażowe gwarantuje bezpieczeństwo i trwałość wykonanej usługi. Nie dajmy się oszukać. Montaż auto szyby nie może kosztować 49 zł – bo i takie oferty można znaleźć na rynku. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie jakiej jakości chemia będzie do takiego montażu używana oraz jacy „specjaliści” taki montaż wykonają.