Czy warto montować nieoryginalne szyby samochodowe?

1. Szyby nieoryginalne – czy warto oszczędzać?

Pomimo tego, że jak wszyscy wiedzą na bezpieczeństwie nie należy oszczędzać, dla dużej grupy klientów to cena jest głównym kryterium przy wyborze szyby samochodowej. Klient decydując się na tańszy zamiennik szyby kieruje się oprócz ceny również tym, że nie widać różnicy. Niestety naraża siebie oraz innych pasażerów na niebezpieczeństwo. Produkty te nie dorównują jakością produktom licencjonowanym i mogą stanowić źródło zagrożenia. 

2. Skąd więc ta różnica w cenie?

Różnica między szybami czołowych producentów tj. Pilkington czy Saint-Gobain zaczyna się już na etapie wyboru technologii produkcji. Innowacyjne technologie, nowoczesny park maszyn oraz najwyższej jakości szkło, te elementy sprawiają, że szyba samochodowa spełni wysokie wymagania rynku. Producenci samochodów zdają sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem w karoserii auta jest szyba samochodowa. I właśnie dlatego, głównymi producentami szyb czołowych do fabrycznie nowych samochodów są Pilkington oraz Saint-Gobain. Producenci aut też mogliby montować w nowych autach szyby „tańszych” producentów ale tego nie robią zdając sobie sprawę, że nie jest to miejsce, w którym powinno się oszczędzać.

3. Diabeł tkwi w szczegółach.

Na pierwszy rzut oka wszystkie szyby wyglądają tak samo a więc po co przepłacać? Przy auto szybie najważniejsze jest właśnie to czego nie widać. Krzywizny, nie dopracowane krawędzie, sposób montażu sensorów czy coraz bardziej popularnych kamer przy szybach czołowych to sprawia, że szyby się od siebie tak znacząco różnią. Często też szyby zamiennikowe nie posiadają fabrycznie zamontowanych uszczelek co sprawia, że po montażu zaczynają się problemy np. ze „świszczeniem”.

4. No dobrze, więc co mam wybrać? Oryginał czy tańszy zamiennik?

W tym przypadku nie może być mowy o kompromisach. Tylko szyby oryginalne gwarantują najwyższą jakość. Dodatkowo, statystyki pokazują, że szybę czołową auta wymieniamy średnio raz na 19 lat! Warto więc, jeśli już znaleźliśmy się w takiej sytuacji, dołożyć trochę i cieszyć się z szyby samochodowej, która jest najlepsza na rynku. 

Pamiętajmy! Najlepsza szyba samochodowa to szyba oryginalna.